بازی خورها(کسانی که بازی رایانه ای بخش از زندگیشان است) بیان تو:

 

سیمز:یک بازی با سبک استراتژیک سه بعدی یکی از بهترین بازی ها در نزد بازی خورها می باشد.شما در این بازی میتوانیدهر کاری که در زندگی روزمره ی  خودتان انجام می دهید یا نمی توانید انجام بدهید را انجام دهید مثل:عروسی کردن،ماشین خریدن،آدم ساختن ،دزدی کردن ،غذا خوردن و.....هرکار دیگیر حتی حمام رفتن و دستشویی کردن.

نسخه ی سیمز 3 که پارسال آمد یک بازی کاملا کامل است.نسخه ی اصلاح شده و جدید تر آن هم 2 هفته ی پیش به بازار آمد.

---------------------------------------------------------------------------------------------- 

فرار از زندان: یک بازی با سبک اول شخص که  چندان هم بی ربط به فیلم جذاب و مورد علاقه من  یعنی فراراز زندان هم نیست.   

شما در این بازی یک شخصیت جدید هستید که در زندان به (مایکل اسکارفیل )و (لینکون باروز) و بقیه  کسانی که می خواهند از زندان فاکس ریور فرار کنند به طور نامحسوسی کمک می کنید شاید هم قصد کمک کردن ندارید ولی نا خواسته باعث این کار میشوید.شما یکی از افراد سازمان.......

بازی گرشاسب: یک بازی به سبک سوم شخص می باشد که توسط یک گروه ایرانی با نام      فن افزار شریف  سا خته شده است.شاید اولین بازی می باشد که در ایران با این انیمیشن و گرافیک بالا ساخته می شود.در این بازی شما در نقش گرشاسپ که یکی از قهرمانان و شاید افسانه هستید که باید گُرزی(یک نوع صلاح) که از خانواده اش دزدیده شده استرا در  جنگل هیتاسب  از ......                  دیگر توضیح نمی دهم چون ممکن است وبلاگم را ببندند.

----------------------------------------------------------------------------------------------- 

 Assassin's Creed 

بازی Assassin's Creed(به درخواصت دوستان از سایت صورتک)

بازی در سال 1191 میلادی (زمان رخ دادن سومین جنگ های صلیبی بین مسلمانان و مسیحیان) و در منطقه ای بین امپراطوریLionHeart-King Richard (ریچارد شیردل) و دیوارهای اورشلیم رخ می دهد. Assassin در لغت به معنای آدمکش است اما نام بازی از معنای آدم کش گرفته نشده است. بازی داستان‌های گروه حشاشین را روایت می‌کند. حشاشین نام گروهی از مسلمانان شجاع است که می خواهند با به قتل رساندن سران اصلی جنگ به این جنگ پایان دهند، خصوصیت بارز افراد این گروه این است که برای اثبات وفاداری خود یک انگشتشان را قطع کرده و به جای آن خنجری قرار می دهند که بسیار کار آمد است. در حال حاضر سینان (Sinan) فرمانده اصلی این گروه است و قصد دارد با کشتن نه فرد که عامل اصلی ایجاد این جنگ خونین هستند به جنگ پایان دهد و دنیا را در صلح و صفا ببیند. برای این کار او الطیر( معنای فارسی: شاهین پرنده) را مامور می کند و الطیر نیز که به دنبال کسب شهرت است این ماموریت مهم را قبول می کند. البته دیگر اعضای این گروه نیز در این راه الطیر را همراهی می کنند. Jaye Ramond در مصاحبه خود اعلام کرده است که این گروه تنها نام قاتلین مسلمان را به دوش می کشند و دارای عقاید خاص خود هستند.

 

هوش مصنوعی

مطمئنا یکی از جذاب ترین قسمت های Assassin's Creed قسمت هوش مصنوعی خواهد بود.در این قسمت روزنه هایی از هوش مصنوعی نسل آینده را می توان دید که به طریق مختلف می تواند بر روی Gameplay بازی تاثیر بگذارد.در نمایشگاه X06 برای اولین بار از Gameplay بازی پرده برداری شد و هوش مصنوعی،یکی از عواملی بود که باعث شد این بازی یک نمایش بسیار خوب در این نمایشگاه داشته باشد.

تقریبا تیم طراحی به ریزترین نکات هوش مصنوعی توجه کرده و به خوبی توانسته اصل "عمل و عکس العمل" را در بازی پیاده کند ولی با این تلاش باز هم در بعضی مواقع شخصیت های غیر قابل بازی (NPC) حرکاتی غیر عادی از خود نشان می دهند که با توجه به زمان باقی مانده تا زمان انتشار می توان انتظار داشت که این مشکلات نیز مرتفع شوند.

همانطور که گفته شد در قسمت هوش مصنوعی اصل"عمل و عکس العمل" به خوبی شبیه سازی شده است و دلیل حضور هوش مصنوعی در بازی ها پیاده سازی همین اصل هست ولی بار ها و بار ها دیده شده است که از این قسمت به سادگی گذر شده و توجه چندانی به آن نشده است.در Assassin’s Creed مردم شهر تمام وقت به رفتار Altair توجه می کنند و او را زیر نظر دارند.از حرکات غیر منتظره Altair می ترسند و با حضور او در مجمع خود نگران می شوند.مثلا در صحنه ای که Altair با اسب به شهر وارد می شود مردم از ترس بر خورد نکردن با اسب خود را عقب می کشند و با پیاده شدن Altair از اسب به راه خود ادامه می دهند.

مردم در حالی که Altair در میان آنها حضور دارد تا وقتی که حرکتی مشکوکی از او سر نزند به زندگی عادی خود ادامه می دهند.در صحنه ای که Altair از میان مردم در بازار شهر عبور می کند مردم هیچ عکس العملی نسبت به او ندارند.امّا وقتی یکی از مردم با ضربه Altair به زمین می خورد،دیگران از او دوری می کنند و به صورتی خصمانه به او نگاه می کنند.

یکی از مهمترین مشکلات هوش مصنوعی بازی در این قسمت به وضوح دیده می شود این است که مردمی که از Altair دوری می کنند تا جایی که می توانند سر خود را به طرف Altair بر میگردانند و به اون نگاه می کنند که در پاره ای از مواقع بسیار غیر واقعی جلوه می کند و قدرت هوش مصنوعی این بازی را زیر سوال می برد.

/ 0 نظر / 7 بازدید